Πρόσκληση συμμετοχής σε μαθητικούς αγώνες σκακιού

Στα πλαίσια των προγραμμάτων που υλοποιούνται  για το Κοινωνικό Σχολείο το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρύας Βρύσης διοργανώνει Μαθητικούς Αγώνες Σκακιού, με στόχο τη συνεργασία μεταξύ μαθητών και εκπ/κών των σχολικών μονάδων της περιοχής και τη συμμετοχή τους σε μαθητικούς αγώνες, την καλλιέργεια δημιουργικών «παιχνιδιών» όπως το σκάκι και την ενεργοποίηση και ανάδειξη μαθητών που θα ήθελαν να ασχοληθούν μ’ αυτό, όσο και την κοινή συμμετοχή μαθητών ΠΕ και ΔΕ που βοηθά στην ομαλή μετάβαση των μαθητών από τη μια βαθμίδα  εκπαίδευσης στην άλλη.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 22 Ιανουαρίου 2015 11:43

Εγκύκλιος Τροποποίησης Πινάκων Αναπληρωτών βάσει Εξεταστικής Περιόδου - Περίοδος Υποβολής Ενστάσεων/Δηλώσεων

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 22 Ιανουαρίου 2015 11:36

Καθορισμός εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας Ν. Πέλλας των Γενικών Βουλευτικών Εκλογών της 25ης Ιανουαρίου 2015

Ετεροδημότες

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2015 22:33

Πλήρωση θέσεων συντονιστών εκπαίδευσης εξωτερικού

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 09 Ιανουαρίου 2015 10:38

Ενημέρωση για τις εξετάσεις Ελληνομάθειας

Ενημέρωση

Ενημερωτικό Δελτίο

Αίτηση

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 08 Ιανουαρίου 2015 22:04

Σελίδα 1 από 51

Καλωσόρισμα

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας Τσαλικίδης Νικόλαος και οι συνεργάτες του σας καλωσορίζουν στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης.

Κύριες επιλογές