Υποβολή δήλωσης προτίμησης Σχολικών Μονάδων για εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ06, ΠΕ11 και ΠΕ16

Πρόσκληση

Δήλωση Τοποθέτησης Εκπαιδευτικού

Οργανικά Κενά

Μόρια νεομετατιθέμενων

Μόρια αιτούντων βελτίωσης θέσης

Ενημερωτικό μετακινήσεων

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015 13:14

Ετήσιο Συνέδριο Εικαστικών Εκπαιδευτικών 2-5 Σεπτεμβρίου 2015

Πρόγραμμα

Έγκριση άδειας

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015 08:02

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων διευθυντών 4/θεσίων Δημοτικών Σχολείων Παλαιοχωρίου και Παναγίας της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας

Διαβάστε ΕΔΩ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015 07:54

Προκήρυξη πλήρωσης θέσης Προϊσταμένου Εκπαιδευτικών Θεμάτων Διεύθυνσης Π.Ε Δυτικής Θεσσαλονίκης

Διαβάστε ΕΔΩ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015 07:52

Ανάκληση - Τροποποίηση Αίτησης Απόσπασης

Αφορά εκπαιδευτικούς, οι οποίοι μετατέθηκαν με την αριθμ. 133374/Ε1/26-08-2015 υπουργική Απόφαση και οι οποίοι έχουν υποβάλει αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.

Επειδή σύμφωνα με την εγκύκλιο αποσπάσεων, στους εκπαιδευτικούς αυτούς πρέπει να δοθεί η δυνατότητα ανάκλησης ή τροποποίησης της αίτησης απόσπασής τους και λόγω των τρεχουσών εξελίξεων είναι αναγκαία η ολοκλήρωση και της διαδικασίας απόσπασης, παρακαλούμε για την άμεση ενημέρωση τους, προκειμένου να προβούν στη δήλωση ανάκλησης ή τροποποίησης της αίτησής τους για τις λοιπές προτιμήσεις, αφού η περιοχή μετάθεσης θα διαγράφεται και η αίτηση θα εξεταστεί για τις λοιπές περιοχές. Η δήλωση μπορεί να γίνει και μόνο τηλεφωνικά.

Προθεσμία : 27-8-2015 και μέχρι ώρα 10.00’

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 27 Αυγούστου 2015 10:09

Σελίδα 1 από 75

Καλωσόρισμα

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας Τσαλικίδης Νικόλαος και οι συνεργάτες του σας καλωσορίζουν στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης.

Κύριες επιλογές